Lokalizacja apartamentów

Gdy myślimy, o zakupie nieruchomości, zwłaszcza w miejscu obleganym przez turystów jak Wisła pierwsze (po cenie oczywiście) na co powinniśmy zwrócić uwagę to lokalizacja. To ona w dużej mierze determinuje cenę lokalu, a także jego atrakcyjność pod względem ewentualnego wynajmu.

Teczowe Wzgórze jest zlokalizowane na wysokiej skarpie, w samym centrum Wisły. Pomimo bliskości głównych węzłów komunikacyjnych obiekt ma kameralny i zaciszny charakter. Do centrum miasta jest zaledwie kilka-klikanaście minut spacerem. Wysokie usytuowanie sprawia, że z niemal każdego okna budynku roztacza się widok na panoramę Wisły nie zakłócony dachami sąsiadujących budowli. W okolicy znajduje się stacja benzynowa, market, a także restauracje. W wolnych chwilach możemy spacerować deptakiem ciągnącym się wzdłuż (rzeki) Wisły.

Wisła zimą

W zimie Wisła zamienia się w jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich. Wraz z sąsiadującym Szczyrkiem jest to około 100 kilometrów tras, o różnym poziomie trudności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najbliższe stoki są już w odległości kilku minut jazdy samochodem od Tęczowego Wzgórza. Infrastruktura wciąż się rozwija, z roku na rok powstaje coraz więcej tras, a wszystko wskazuje na to, że ta tendencja będzie się utrzymywać.

Atrakcje Wisły w innych porach roku

Sporty zimowe to nie jedyny mocny atut Perły Beskidów. Wisła jest równie atrakcyjna jesienią, latem czy wiosną. Tylko w jej okolicy jest blisko 100 kilometrów tras pieszych i rowerowych oraz setki więcej w okolicznych miejscowościach. Każdy, kto będzie chciał aktywnie spędzić czas z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

W ciągu całego roku w Wiśle odbywa się wiele imprez masowych. Najbardziej znaną i przyciągającą największą rzeszę zwiedzających są z pewnością Dni Kultury Beskidzkiej, odbywające się początkiem Sierpnia. W tym czasie będziemy mogli spróbować regionalnej kuchni, a także zapoznać się z okolicznym folklorem. W Wiśle z pewnością warto zobaczyć Letni Pałac Prezydenta Polski czy Skocznię im. Adama Małysza. W obrębie miasta jest też muzeum poświęcone naszemu najlepszemu skoczkowi.